0 تا 100 تمیز کردن کاشی و سرامیک نحوه سفید کردن درز


چرا سرامیک چسبناک میشه

 بهترین روش ها برای تمیزکردن سرامیک و کف خانه ها

کاشی و سرامیک در دکوراسیون ساختمان مانند بخشی از لباس هستند که علاوه بر جذابیت و زیبایی نمای دکوراسیون، وظیفه مقاوم سازی آن را نیز بر عهده دارند. در مقالات قبلی اشاره کردیم که در خرید کاشی و سرامیک عوامل بسیاری را باید مد نظر داشت عواملی همچون رنگ کاشی و سرامیک زیرا رنگ و کیفیت بازتاب آن تاثیر مستقیمی بر روی روحیه و خلق و خوی افراد دارد.
حتما تا به حال با اصطلاح رنگ پریدگی یا تغییر رنگ کاشی و سرامیک مواجه شده اید. کم رنگ شدن طرح، نقش و رنگ کاشی را رنگ پریدگی آن می‌گویند که ممکن است از همان ابتدا دچارش بوده باشد یا پس از نصب به دلایلی به وجود آید. علاوه بر رنگ پریدگی در برخی از کاشی ‌ها و سرامیک ‌ها شاهد تغییر رنگ هستیم که ممکن است به سمت تیره شدن کاشی برود، زمانی اتفاق می‌افتد که تغییر رنگ تعدادی از کاشی ‌ها در مقابسه با بقیه کاشی ‌ها به چشم آید. در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل تغییر رنگ کاشی و سرامیک به خصوص سرامیک کف آشنا نماییم تا اگر امکانش بود از اتفاق افتادن آن جلوگیری نمایید.
تغییر رنگ و رنگ پریدگی باعث ایجاد جلوه ای نازیبا در دکوراسیون می‌کند به خصوص اگر بیش از اندازه مقابل چشم باشد در نتیجه مجبور خواهید شد اقدام به تعویض کاشی و سرامیک نمایید که خود هزینه زیادی را در بر دارد در نتیجه پیشگیری از این اتفاق بهتر از درمان آن یعنی تعویض کاشی و سرامیک است که هم زمان و هم هزینه زیادی برای شما در بر خواهد داشت.

تغییر رنگ کاشی و سرامیک کف

همانگونه  که گفتیم تغییر رنگ کاشی و سرامیک در دو صورت اتفاق می‌افتد.
از آنجایی که مهمترین سرامیک دکوراسیون داخلی سرامیک کف است در این مقاله بیشتر به بررسی دلایل تغییر رنگ آن می‌پردازیم.

تغییر رنگ در بسته بندی پیش از نصب

زمانی که شما یک مدل کاشی و سرامیک را انتخاب می‌کنید ممکن است پس از باز کردن بسته بندی کاشی و سرامیک متوجه شوید برخی از کاشی ‌ها دارای رنگ متفاوتی هستند. این اتفاق در کاشی هایی که درجه بالاتری دارند مانند درجه سه یا درچه چهار ممکن است اتفاق بیفتد. برای این کاشی کاری نمی توانید انجام دهید در واقع آنها را باید جدا نمایید و سعی کنید در فضاهای دور از دسترس استفاده نمایید.
این تغییر رنگ ‌ها در مراحل تولید اتفاق می‌افتد و بیشتر به  شرایط تولید مانند وزن لعاب روی کاشی، حرارت و زمان پخت، عوامل فیزیکی و شیمیایی فرمولاسیون لعاب ممکن است باعث بروز آن شوند.

 تغییر رنگ کاشی و سرامیک پس از نصب

عمده تغییر رنگ در کاشی و سرامیک مربوط به این نوع تغییر رنگ است که بیشتر شامل رنگ پریدگی یا کم رنگ تر شدن یا تیره شدن کاشی و سرامیک می‌شود. این دلایل بیشتر شامل عواملی همچون کیفیت کاشی و سرامیک، نوع نگهداری از کاشی و سرامیک، جایگاه استفاده از کاشی و سرامیک و تعمیر نا مناسب کاشی وسرامیک می‌شود.

ب نخوردن کاشی و سرامیک پیش از نصب

اگر سرامیک ‌های کف به خصوص قبل از نصب خیس نشوند یا آب بندی کافی نشوند، ممکن است رطوبت موجود در سیمان یا چسب پس از نصب توسط کاشی جذب شده و باعث تغییر رنگ آن شود.

علت سیاه شدن سرامیک

یکی از دلایل عمده سیاه شدن سرامیک نفوذ دوغاب سیمان به لایه ‌های زیرین آن است. از آنجایی که سیمان رنگ تیره ای دارد باعث می‌شود سرامیک به سمت تیره شدن و حتی سیاه شدن برود.

عدم درزگیری و بندکشی مناسب میان کاشی ‌ها در هنگام نصب

در میان کاشی و سرامیک نصبی درزهایی وجود دارد که قطر آنها بین چند میلی متر تا یک سانتی متر است و معمولا پس از نصب کاشی و سرامیک با استفاده از پودر بندکشی پر می‌شوند. در صورتی که این درزها به خوبی پر نشوند پس از مدتی آب به زیر کاشی نفوذ پیدا کرده و درصورتی که کاشی و سرامیک از کیفیت خوبی برخوردار نباشد باعث تغییر رنگ آن می‌شود.

ضد آب نبودن کاشی و سرامیک استفاده شده در محیط ‌های مرطوب

بیشترین تغییر رنگ را در کاشی و سرامیک حمام مشاهده می‌نمایید زیار برخی برای انتخاب کاشی و سرامیک حمام توجهی به ضد آب بودن یا همان درجه جذب پایین آب در کاشی توجه نمی نمایند و در نتیجه کاشی و سرامیک به مرور با جذب آب دچار تغییر رنگ می‌شود.

توجه داشته باشید که در حمام لازم است تمامی کاشی و سرامیک از یک نوع باشد زیرا در قسمت ‌های بالایی نیز بخار آب ممکن است باعث تغییر رنگ کاشی و سرامیک شود.

علت نم کشیدن سرامیک

در واقع  به دلیل میزان جذب آب آن اتفاق می‌افتد. کاشی و سرامیک به لحاط تراکم بافتی متفاوت سهتند و هر چه تراکم کمتر باشد خلل و فرج بیشتری دارد که در مواجهه با آب پر می‌شود و باعث نم کشیدن سرامیک و کاشی می‌شود.

استفاده از مواد شستشوی غیر استاندارد و نامناسب

مواد شوینده ی نامناسب یکی از قاتلان اصلی طرح و رنگ کاشی و سرامیک است. توجه به این نکته که برخی از کیفیت ‌های کاشی و سرامیک توان کمتری در مقابل برخی از مواد شیمیایی دارند بسیار مهم است. زیرا استفاده از این شوینده ‌های اسیدی یا بازی سبب می‌شود که رنگ کاشی و سرامیک شما برای همیشه تغییر کند و به جلا و درخشنگی آن آسیب وارد نماید. در نتیجه کاشی و سرامیکی را که انتخاب می‌کنید حتما درباره مواد شوینده مناسب آن تحقیق کنید.

تمیز کردن بیش از حد کاشی و سرامیک

در تمیز کردن کاشی و سرامیک باید حد اعتدال را رعایت نمود. علاوه بر آن ابزاری که برای تمیز کردن آنها استفاده می‌کنید نیز باید مناسب باشد. زیرا ایزار زبر به رمرو باعث ایجاد خط و خش روی کاشی و سرامیک می‌شود که خود یکی از عوامل ایجاد تغییر رنگ در کاشی و سرامیک هستند.

جذب بالای آب در کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک انواع مختلفی دارد که میزان جذب آب در آنها متفاوت است. هر چه تراکم بافتی یک محصول بیشتر باشد به همان اندازه جذب آب در آن سخت تر می‌شود زیرا خلل و فرج کمتری در آن برای جاگیری مولکول ‌های آب وجود دارد. در نتیجه سعی کنید اگر کاشی و سرامیک برای محیط ‌های مرطوب تهیه می‌کنید حتما درجه جذب آب آن را چک کنید که در کمترین مقدار باشد.
برای چک کردن جذب آب کاشی و سرامیک می‌توانید از مقدار کمی آب بر روی کاشی و سرامیک انتخابیتان استفاده نمایید.

جرم گرفتن کاشی و سرامیک

برخی مواقع آنقدر در تمیز کردن کاشی و سرامیک احمال می‌شود که یک لایه جرم کامل روی سطح را می‌پوشاند. این مشکل بیشتر در آشپزخانه‌ها که روغن پخت و پز در هوا سرگردان است اتفاق می‌افتد، این روغن‌ها روی سطوح می‌نشینند و آنگاه گرد و غبار هوا را به خود جذی می‌کنند که باعث تغییر رنگ و تیزه شدن کاشی و سرامیک می‌شوند.

لعاب لایه نازک در کاشی و سرامیک

لعاب کاشی یکی از مهمترین بخش هایی است که باعث ضد آب شدن کاشی و سرامیک می‌شود هر چه این لعاب کلفت تر باشد به همان میزان جذب آب آن از سطح کاهش می‌باید اما لعاب ‌های لایه نازک به آسانی آب را از سطح جذب می‌کنند و باعث تغییر رنگ کاشی و سرامیک می‌شوند.
برای مطمئن شدن از ادازه لعاب تنها کافی است به ضخامت آن نگاه کنید تا متوجه اندازه ضخامت لعاب شوید.

کاشی و سرامیک طرح دار

برخی از کاشی و سرامیک ‌ها دارای ظرح و رنگ خاصی هستند که برای اعمال آن لازم بوده است که لایه نازکی از لعاب روی طرح کشیده شود یا به طور کل بدون لعاب تولید شود. در این نوع کاشی ‌ها بیشتر ترکیب رنگ مهم است و این نوع کاشی برای مکان ‌های پر رفت و آمد مناسب نیستند. و بیشتر یک عنصر تزیین هستند که باید در نگهداری از آنها نهایت دقت را به کار گرفت.

تابش نور مستقیم خورشید بر روی کاشی و سرامیک

برخی از رنگ‌ها در مجاورت نور خورشید دچار آسیب می‌شوند، رنگ‌های مانند رنگ قرمز در نتیجه لازم است از به کار بردن آنها در محیط هایی که می‌دانید نور مستقیم آفتاب دریافت می‌کند بپرهیزید. البته این پریدگی رنگ به کیفیت کاشی و سرامیک بستگی دارد.

کاشی و سرامیک دستشویی جزئی از مبلمان و تزئینات آن محسوب می شوند. علاوه بر طرح و رنگ آن که بر زیبا سازی فضا تاثیر دارد، کیفیت و مقاومت آن نیز حائز اهمیت است. تغییر رنگ یا به اصطلاح رنگ پریدگی از مواردی است که به مرور زمان بر سر کاشی ها می آید. احتمالا اصطلاح رنگ پریدگی را بارها شنیده اید؛ به کمرنگ شدن و کاهش برجستگی طرح ها می گویند. همچنین ممکن است کاشی ها دچار تغییر رنگ شوند و به سمت تیره شدن بروند. این یک اتفاق ناخوشایند است و موجب دلزدگی ما از کاشی ها می شود و فکر تعویض آنها را در سر ما می اندازد.
یکی از دلایلی که سبب سیاه شدن کاشی های سرویس بهداشتی می شود، نفوذ پذیر بودن این کاشی ها در برابر آب است. ممکن است این کاشی ها کیفیت لازم را نداشته باشند و برای محیط های مرطوبی همچون حمام و سرویس بهداشتی مناسب نباشند. اگر در هنگام انتخاب کاشی به ضد آب نبودن یا جذب آب کم آن توجه نکنید، کاشی هایتان به مرور تغییر رنگ پیدا می کنند. همچنین ممکن است نم کشیدگی سبب تغییر رنگ و سیاه شدن آن بشود. سرامیک و کاشی از لحاظ بافت و میزان تراکم با هم متفاوت هستند، هر چقدر تراکم کمتر باشد میزان تخلخل بیشتر و آب راحت تر در آن نفوذ می کند.
استفاده از مواد شوینده نامناسب می تواند تاثیر نامطلوبی روی کاشی ها بگذارد. این مواد چون شیمیایی هستند و در دو دسته بازی و اسیدی قرار دارند برای هر مدل کاشی مساعد نیستند و در گذشت زمان می توانند اثرات سوء بر کاشی های ما بگذارند.
از دلایل دیگر سیاه شدن یا تغییر رنگ کاشی های سرویس بهداشتی می توان به شستشوی بیش از حد آنها یا جرم گیری غیر اصولی اشاره کرد. علاوه بر این ها ابزاری که به وسیله آنها نظافت کاشی ها را انجام می دهیم نیز، بسیار حائز اهمیت هستند.

علت زرد شدن کاشی دستشویی

علت زرد شدن کاشی دستشویی

به عنوان یک صاحب خانه، یکی از رایج ترین اتفاقاتی که می تواند ظاهر خانه شما را ناپسند کند، زرد شدن کاشی ها است! شما می توانید شیک ترین دکوراسیون داخلی را داشته باشید، اما تنها پس از گذشت چند ماه، امکان دارد کاشی های شما رو به زردی بروند، که می تواند بسیار مخرب باشد. با این حال، از آنجایی که حمام و سرویس بهداشتی شما در معرض عوامل مخرب مختلفی قرار دارد، می دانیم که نسبت به سایر قسمت های خانه مرطوب و کثیف تر خواهد بود.
عواملی که می تواند موجب ایجاد این اتفاق باشد را در ادامه برای شما شرح می دهیم:
رطوبت یکی از عواملی است که سبب این حادثه می شود. اگر کاشی های شما در یک منطقه به خصوص مثلا اطراف جایی که شیر آب شما تعبیه شده است زرد شده باشد، ممکن است شیر آلاتتان نقصی داشته باشد که به دلیل آن رطوبت در آن منطقه به دام افتاده باشد و مسبب این اتفاق شده باشد. از دیگر عواملی که سبب زردی کاشی ها می شود، استفاده از مواد شوینده نامناسب است. برای انتخاب بهترین شوینده حتما از متخصصان این عرصه کمک بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند. همچنین تمیز نکردن کاشی ها در زمان مطلوب، خود به مرور کاشی ها را زرد می کند.
در کاشیران ما به شما بهترین و با کیفیت ترین کاشی ها را به شما معرفی می کنیم تا دچار این مشکلات نشوید و همواره از انتخاب خود راضی باشید.

از بین بردن سیاهی و زردی کاشی دستشویی

از بین بردن سیاهی و زردی کاشی دستشویی

از آنجایی که ممکن است این اتفاق برای کاشی های منزل رخ دهد و ظاهری ناپسند به وجود بیاورد. به همین دلیل راهکارهایی را در جهت از بین بردن سیاهی و زردی کاشی ها برای شما ذکر می کنیم تا با استفاده از آن بتوانید کاشی های خود را مانند روز اول نو و شیک کنید. تمیز کردن لکه کاشی ها با استفاده از لیمو و سرکه سفید: این دو را بر روی لکه ریخته و حدود نیم ساعت صبر کنید و سپس آن را با یک دستمال نرم پاک کنید و بشویید. البته حتما تایم 30 دقیقه را رعایت کنید چون خاصیت اسیدی ضعیفی ایجاد می کند که سبب از بین رفتن لعاب کاشی ها می شود. اگر روش بالایی پاسخگوی نیازتان نبود از جوش شیرین استفاده کنید. آن را بر روی لکه بریزید و پس از چند دقیقه با دستمالی نرم پاک کنید و سپس با آب سرد آن قسمت را بشویید.

علت سیاه شدن سرامیک کف

یکی از مهمترین دلایلی که افراد از کاشی و سرامیک در منزل یا محل کار خود استفاده می کنند، برای نما و زیبایی آن است. کاشی و سرامیک در دکوراسیون ساختمان، مانند بخشی از لباس ما هستند که بر جذابیت و زیبایی نمای دکوراسیون، نقشی اساسی دارند. همیشه افراد هنگام خریدن کاشی و سرامیک به رنگ آن دقت می کنند تا کثیفی را کمتر نشان دهد. اما با این حال پس از گذشت مدتی، به دلیل گرد و غبار و رفت و آمد، رنگ سرامیک کف تغییر کرده و سیاه می شود.

 تميز كردن كاشي و سراميك های حمام و دستشویی

اگر منزلتان نو و جدید است سعی کنید هر سه چهار روز حمام و دستشویی را بشویید که جرم نگیرد و نیاز به تمیزکننده های شیمیایی نباشد به این صورت که داخل لگنی آب داغ بریزید و مقداری پودر لباسشویی بریزید و آن را کمی حل کنید و از آن روی سرامیک های کف بریزید و اجازه بدهید نیم ساعت بماند سپس با جارو یا برس روی آن بزنید و بعد با آب بشویید این کار را حداقل هفته ای یکبار انجام بدهید هیچ زمان احتیاجی به مواد شوینده ی سفید کننده ندارید.

 

تميز كردن سراميک; دستشویی

برق انداختن سرامیک و شیارهای بین آن ها شما می توانید از سفید کننده ها و مقداری پنبه یا موارد مشابه کمک بگیرید. این پنبه ها را به صورت گلوله های بزرگ درآورده و در سفید کننده بزنید و سپس بر روی آن ها بکشید. همچنین شما از خمیر دندان ها هم می توانید برای از بین بردن لکه های آب و جرم ها از روی سرامیک و شیار های بین آن ها کمک بگیرید.

 

کاشی های حمام و سرویس بهداشتی را چگونه تمیز کنیم؟

مواد سفیدکننده برای تمیز کردن و برق انداختن سطوح کاشی های حمام و درزها یا دوغاب اطراف آن ها عالی است. از بهترین شوینده سرویس بهداشتی استفاده کنید تا اطمینان یابید سطوح کاشی ها و درزهای آن سبب نمی شوند حمام شما کثیف تر از چیزی که هست به نظر برسد. به یاد داشته باشید دستورالعمل های روی برچسب محصولات را دنبال کنید و همیشه محصولات نظافتی را ابتدا قبل از نظافت روی بخش کوچکی امتحان کنید.

 

کاشی  ها چیزی بیش از یک کفپوش ساده یا تزیینات دیوار هستند – آن‌ها واقعاً می‌توانند بخش اصلی حمام، یا آشپزخانه‌ شما تلقی شوند. پاک کردن درزها یا دوغاب کاشی نیز بخش مهمی از نظافت است که سبب می شود کاشی های شما تمیز به نظر برسند.

 

دوغاب سفید و خاکستری به راحتی لک می شود و ممکن است سبب شود یک فضا حتی با وجود تمیز بودن کثیف به نظر برسد. خود کاشی ها نیز هر چند وقت یک بار نیاز به کمی توجه دارند، بنابراین یک تمیزکننده‌ی کاشی خوب باید بخشی ضروری از محصولات موجود در منزل برای نظافت باشد.

 

با این حال نیازی نیست ساعت ها صرف ساییدن کاشی ها کنید. اگر نمی دانید که چگونه کاشی ها و دوغاب آشپزخانه‌ و حمام خود را نظافت کنید، چندین روش عالی وجود دارد تا به راحتی و سریعاً با آلودگی ها مقابله کنید. در نتیجه زمان کافی برای انجام کارهای لذت بخش تر برای شما باقی می ماند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *