کاشی سرویس بهداشتی


کاشی سرویس بهداشتی

کاشی سرویس بهداشتی

کاشی سرویس بهداشتی بخش عمده طراحی دکوراسیون یک سرویس بهداشتی را در بر می‌گیرد. انتخاب کاشی متناسب با فضای دستشویی به زیبایی و شیک بودن آن بسیار کمک می‌کند.

کاشی چسبی سرویس بهداشتی

کاشی یک قطعه سنگ مصنوعی با طول و عرض متفاوت و ضخامت بسیار کم است. سطح آن کاملا صاف و صیقل است. در قسمت‌های مختلف ساختمان مانند حمام، دستشویی، آشپزخانه و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاشی معمولا برای پوشش دیوار استفاده می‌شود اما سرامیک به دلیل مقاومت بیشتر در برابر فشار، گرما و سرما برای پوشش کف مناسب است. کاشی دستشویی نیز برای دیوارهای سرویس بهداشتی استفاده می‌شود.

کاشی سرویس بهداشتی

انواع کاشی‌ دستشویی

انواع کاشی سرویس بهداشتی بر اساس معیارهایی تفکیک می‌شوند. اما تفاوت اصلی بین کاشی‌ها مربوط به میزان جذب آب، ضخامت، مقاومت در مقابل لغزش، مقاومت در برابر خراش و همچنین مقاومت در مقابل لکه است. هر کدام از این کاشی‌ها با معیارهای مختلف، طرح‌های بسیار متفاوتی دارند. برخی از مدل‌های آن را در زیر توضیح می‌دهیم:

  1. کاشی پرسلان: یک نوع کاشی است که بافت بسیار متراکمی دارد. بدنه این کاشی در رنگ‌های سفید و قرمز موجود است.
  2. کاشی موزاییکی: این کاشی‌ها برای محیط‌هایی که انحنا دارند بسیار مناسب است. برای حمام و دستشویی استفاده می‌شود.
  3. کاشی سرامیکی: کاشی سرامیکی کف استفاده می‌شود. چون مقاومت و استحکام بالایی دارد.

 

طرح کاشی و سرامیک دستشویی

اگر برای خرید کاشی دستشویی اقدام کنید و برای مثال وارد مرکز خرید کاشی سرویس بهداشتی در تهران شوید. با طرح‌های بسیار متفاوتی مواجه خواهید شد که شما را در انتخاب سردرگم می‌کند. اما برای اینکه انتخاب مناسب‌تری داشته باشید در نظر گرفتن برخی نکات بسیار کمک‌کننده است. در ادامه نکات هنگام خرید کاشی توالت را توضیح می‌دهیم تا بتوانید ضمن در نظر گرفتن سلیقه خود، انتخاب بهتری داشته باشید.

 

خرید کاشی دستشویی

هنگام خرید کاشی برای سرویس بهداشتی باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه این موارد را عنوان می‌کنیم.

 

  1. درجه کاشی: کاشی‌ها نیز دارای درجه بندی هستند. کاشی درجه یک، کاشی درجه دو و … که هر چه درجه بالاتر می‌رود کیفیت کمتر می‌شود. برای خرید کاشی دستشویی ارزان می‌توانید از کاشی با درجات بالاتر استفاده کنید. هر چند از این نوع کاشی‌ها معمولا به دلیل استحکام کمتر به عنوان دیوارپوش استفاده می‌کنند.
  2. میزان جذب آب: کاشی‌ها از نظر جذب آب به چهار دسته تقسیم می‌شوند. کاشی‌های غیرشیشه‌ای بیشتر از ۷ درصد از وزن خود، قابلیت جذب آب دارند که این نشان می‌دهد این مدل کاشی برای محیط‌های مرطوب مناسب نیست. کاشی‌های نیمه شیشه‌ای ۳ تا ۷ درصد و کاشی‌های شیشه‌ای ۰/۵ تا ۳ درصد وزن خود آب جذب می‌کنند. کاشی‌های نفوذناپذیر کمتر از ۰/۵ درصد وزن خود آب جذب می‌کنند که بسیار مناسب است‌.
  3. میزان ضریب اصطکاک: این معیار نشان‌دهنده میزان مقاومت کاشی در برابر لیز خوردن است که با COF نشان داده می‌شود. COF برای مکان‌های مسکونی باید بیشتر از 0/5 و مکان‌های تجاری بیشتر از 0/6 باشد. هر چه این عدد بیشتر باشد احتمال لیز خوردن کمتر است.
  4. مقاومت در مقابل سرما: این مقدار، میزان مقاومت کاشی در برابر سرما را نشان می‌دهد. برای کاشی‌هایی استفاده می‌شود که بیرون از ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  5. ابعاد کاشی: این مورد نیز در هنگام خرید باید در نظر گرفته شود. برای مکان‌های کوچک از کاشی‌ها با اندازه کوچک و برای مکان‌های بزرگتر ار کاشی با ابعاد بزرگ استفاده کنید.
  6. میزان سائیدگی: این معیار با PEI نشان داده می‌شود و برای کاشی‌های براق مورد استفاده قرار می‌گیرد. نشان‌دهنده میزان استحکام در برابر سائیدگی است.
  7. میزان بودجه: قبل از خرید ابتدا بودجه خود را مشخص کنید. برخی از مدل‌ها با توجه به معیارهایی که دارند گران قیمت هستند.

 

کاشی مناسب دستشویی کوچک

اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید و می‌خواهید بزرگتر نشان داده شود باید از طرح‌هایی با گل برجسته استفاده کنید. این گونه طرح‌ها فضا را سه بعدی نشان می‌دهد. از طرح‌های چهارخانه استفاده نکنید. بجای آن از مدل‌های راه راه انتخاب کنید تا فضای دستشویی بزرگتر نشان داده شود.

 

جدیدترین مدل کاشی دستشویی، مدل‌های سه بعدی هستند که جذابیت و زیبایی خاصی دارند. این مدل‌ها نیز فضا را بازتر و بزرگتر نشان می‌دهند. ابعاد کاشی برای دستشویی کوچک بهتر است که بزرگ نباشد. همچنین کاشی‌های صیقل و براق بسیار مناسب‌تر از مدل‌های مات هستند.

 

کاشی دستشویی ارزان

شستشوی مدلهای کاشی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی باید به صورت منظم و مرتب شسته شود. اگر این کار را انجام ندهیم، دچار قارچ‌ها و کپک‌هایی می‌شود. برای از بین بردن آن‌ها باید از سرکه سفید استفاده کرد. می‌توانید یک دستمال یا حوله را به سرکه آغشته کنید و روی دیوار بکشید و اجازه دهید سرکه یک شب بماند تا تاثیر خود را بگذارد.

یکی از روش‌های دیگر برای شستن کاشی سرویس بهداشتی استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین جرم‌های روی کاشی را به خوبی از بین می‌برد. همچنین مانع از چسبیدن انگل به کاشی می‌شود.

 

شستشوی سرویس بهداشتی

تعویض کاشی دیوار سرویس بهداشتی

کاشی در دستشویی معمولا پس از مدتی طولانی و گذشت چند سال، درخشندگی روز اول خود را از دست می‌دهد. همچنین با گذشت زمان مدل کاشی دستشویی جدید وارد بازار می‌شود و مردم را به تعویض آن ترغیب می‌کند.

برای نصب کاشی جدید دستشویی ابتدا باید ابعاد دیوار و قسمت مورد نظر را اندازه گیری کرد و متناسب با آن ابعاد کاشی تهیه کرد. سپس شروع به کندن کاشی قدیمی کنید. برای کندن از یک قلم درز و چکش می‌توان استفاده کنید. چسب‌ها و همه موارد زیر آن باید به صورت کامل برداشته شود.

 

تعویض کاشی دستشویی

بعد از برداشتن کاشی‌های قدیمی، در دیوار شکاف‌هایی ایجاد می‌شود که به وسیله بتونه و کاردک به راحتی پر می‌شود. حتما قبل از نصب کاشی جدید، دیوار باید صاف و یکدست شود. از سمباده نیز برای صاف کردن دیوار استفاده می‌کنیم.

بعد از سمباده کشیدن گرده‌های آن روی دیوار باقی‌ می‌ماند که باید حتما با یک دستمال مرطوب کاملا تمیز شود. سپس ماده چسبنده‌ای که آماده کردید را به وسیله یک ماله به صورت یکنواخت و منظم روی دیوار بکشید. برای اینکه چسبندگی بیشتر و بهتر شود باید توسط ماله، شیارهایی روی مواد دیوار ایجاد کنید.

در مرحله بعدی کاشی‌های جدید را با دقت و به صورت منظم در جای خود قرار دهید. اگر مواد چسبنده از بین کاشی‌ها خارج شد، آن را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید. هنگام چسباندن کاشی‌ها می‌توانید از جداکننده‌های پلاستیکی استفاده کنید. این کار به تراز کردن بهتر کاشی و چسبندگی بیشتر آن‌ها کمک می‌کند.

 

در مرحله آخر زمانی که جداکننده‌های پلاستیکی را جدا کردید، از دوغاب برای پر کردن فضای خالی ایجاد شده استفاده کنید. در نهایت می‌توانید با یک پارچه مرطوب همه قسمت‌هایی که دوغاب یا مواد دیگر به آن چسبیده است را کاملا تمیز کنید.

 

 

لیست قیمت کاشی سرویس بهداشتی

قیمت کاشی‌های دستشویی با توجه به جنس و اندازه و مدل و… متفاوت است.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی داشتیم به شما کمک کنیم تا توانایی و اطلاعات کافی برای انتخاب کاشی سرویس بهداشتی، متناسب با سلیقه و بودجه خود را کسب کنید.

انواع کاشی و سرامیک توالت

 

 

کاشی سرویس بهداشتی

کاشی سرویس بهداشتی

کاشی سرویس بهداشتی

کاشی سرویس بهداشتی

کاشی سرویس بهداشتی

کاشی سرویس بهداشتی

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *