مدل کاشی


مدل کاشی

مدل کاشی؟

مدل کاشی و سرامیک به شرح زیر است:

1. دست ساز جدید

کاشی های دست ساز رنگی یکی از محبوب ترین مدل های سال جدید است که طرح های مدرن را با طرحی هایی سنتی و قدیمی ترکیب کرده.

توجه  خود جلب کرده اند. این کاشی ها گاه می توانند با نقش های قدیمی و تک رنگ جدید همراه باشند.

گاهی نیز اشکال مورب و چند رنگ را دربر بگیرند.

این ترکیب رنگ های جدید باعث می شود الگوهای منحصر به فردی روی کف و دیوار فضاهایی مانند آشپزخانه، نشیمن و پذیرایی ایجاد گردد.

2. ترکیبی از اشکال

شکل هایی مانند مستطیل و شش ضلعی با یکدیگر ترکیب، و به روش های مختلفی در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

این طرح ها  بیش تر برای دیوار سرویس بهداشتی، حمام و اتاق ها به کار می رود و.

تنها نکته ای که باید در موردشان رعایت شود، پرهیز از شلوغی بیش از اندازه شان است.

در تصویر آخر کاشی با طرح چوب را مشاهده می کنید که در کنار رنگ سفید ترکیبی جذاب خلق کرده است، بنابراین هیچ محدودیتی در رنگ بندی آن نیست.

3. بافت جدید

این نوع  مدل کاشی در سال 2019  محبوبیت بسیاری پیدا کردند، نمونه های برجسته و بافت دار آن ها هستند.

این کاشی ها بیش تر در تایل های مربعی و کوچک طراحی و ساخته می شوند که با رنگ های صدفی و براق نیز رنگ آمیزی شده اند.

این نمونه ها که بیش تر سبک دوران ویکتوریایی را یادآوری می کنند،

هم برای آشپزخانه و فضای بین کابینتی و هم برای اتاق خواب ها مناسب به نظر می رسند .

و طراحی بسیار ظریف و چند بعدی را به فضا می بخشند.

4.  رنگ خنثی

اغلب خنثی بوده و خاکستری در میانشان بیش تر از سایرین دیده می شود، برای سبک های مدرن و معاصر به کار خواهند رفت.

اگر در سال های پیش، به خصوص سال گذشته، بیش تر شاهد کاشی های رنگی با رنگ های شارپ و تند بودیم،هم کاشی های رنگی و هم کاشی های تک رنگ می توانند با خلاقیت بیش تری به کار گرفته شوند .

و مانند زمان های گذشته، کل دیوار یا کف به صورت یکدست و یک نواخت کاشی کاری نخواهند شد.

5.  با هندسه جدید

شکل های هندسی در فضاهایی مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

دیگر از سرامیک ها با تایل های بزرگ مورد نظز نمی باشد و اندازه های کوچک تر بیشتر نظر فرد را جلب می کند.اشکال نامتعارف و جدید دارند.

 کاشی های رنگی را چگونه انتخاب کنیم؟

نکات انتخاب کاشی های رنگی:کفپوش کاشی برای همه چیز جدیدی نیست. می توانید کفپوش کاشی را در ادارات و منازل مشاهده کنید. نصب آن آسان است و گزینه های مختلفی برای تمیز کردن و حفظ شکل اصلی آن وجود دارد.

این که آیا مات یا براق را انتخاب کنید، به شما بستگی دارد. اما در مورد رنگ چطور؟ حقیقتاً، انتخاب رنگ کاشی سخت است، مخصوصاً زمانی که گزینه های وسیعی مانند طرح و سایه برای انتخاب دارید.

هنگام انتخاب رنگ کاشی، معمولاً به رنگ بندی رنگ خانه بستگی دارد. اما آیا می توانید خلاق تر باشید؟ خوب البته! این خانه شماست.

بنابراین مطمئناً می توانید آخرین تصمیم را در مورد رنگی که می خواهید استفاده کنید داشته باشید.

در اینجا چند نکته در مورد نحوه انتخاب بهترین رنگ کاشی وجود دارد:

برای کف خانه

هنگام انتخاب رنگ کاشی برای کف خود، مطمئن شوید که رنگ آن با دکوراسیون موجود مطابقت دارد.

وقتی کاشی‌های چند رنگ را انتخاب می‌کنید، به خاطر داشته باشید که این کاشی‌ها چشم‌ها را به خود جلب می‌کند، بنابراین تمرکز اتاق خانواده به‌جای کاناپه یا سایر مبلمان، کف‌پوش خواهد بود. هنگامی که یک نوع کاشی ساده را انتخاب می کنید، تمرکز بر روی مبلمان و دکوراسیون است و کاشی ها آن را برجسته می کنند. بهتر است کاشی هایی را انتخاب کنید که با سبک خانه شما همخوانی داشته باشد.

هنگامی که رنگ کاشی را انتخاب کردید، باید نورپردازی را نیز در نظر بگیرید. نورپردازی زمانی که آن را در فروشگاه امتحان می کنید در مقایسه با خانه خود نتیجه متفاوتی می دهد.

برای اتاق‌های کوچک، می‌توانید رنگ‌ها و سایه‌های روشن‌تر را انتخاب کنید.

زیرا این کار به جای سایه‌های تیره‌تر، ظاهری جادارتر به شما می‌دهد، زیرا نتیجه معکوس خواهد داشت.

بنابراین برای اتاق‌های بزرگ‌تر، سایه‌های تیره بهتر عمل می‌کنند تا این منطقه خانه‌دار به نظر برسد.

 

برای کاشی آشپزخانه

قسمت های مختلفی برای نصب کاشی آشپزخانه وجود دارد. کاشی علاوه بر استفاده از آن به عنوان کف آشپزخانه، به عنوان یک متریال روی میز به خوبی استفاده می شود. همچنین برای برجسته کردن دیوار آشپزخانه استفاده می شود، به ویژه به عنوان پشتی در پشت اجاق گاز یا زیر کابینت های دیواری نصب می شود. برای کاشی های آشپزخانه، گزینه کاشی شامل موارد زیر است: سرامیک، چینی و معدن – بهترین برای میز و کف، شیشه (بیشترین استفاده برای دیوارها و پشت پاشیدن، ) سنگ، چوب پنبه، وینیل و بامبو – بهترین استفاده برای کف.

قبل از انتخاب کاشی، در مورد سبک زندگی خود فکر کنید. این فقط در مورد رنگ نیست، بلکه نحوه حفظ طول عمر کاشی های خود را نیز شامل می شود. کاشی‌های سرامیکی ممکن است ترک بخورند یا تراشه کنند، بنابراین در صورت استفاده از آن، می‌توانید شکل اصلی خود را حفظ کنید. رنگ کاشی آشپزخانه خود را انتخاب کنید که با لوازم خانگی، سینک و کابینت شما مطابقت داشته باشد. از آنجایی که این منطقه جایی است که مهارت های آشپزی خود را سپری می کنید، رنگی را انتخاب کنید که حالت آشپزی شادی به شما بدهد.

برای کاشی حمام

کاشی های سنگی، سرامیکی یا چینی انتخاب های شما برای کف و پیشخوان حمام هستند. کاشی های شیشه ای روی دیوارها معجزه می کنند. در انتخاب طرح رنگ برای حمام خود، تم حمام، اندازه و سبک حمام خود را در نظر بگیرید. اگر وسایل موجود مانند روشویی، چراغ دیواری یا سینک ظرفشویی وجود دارد، رنگ کاشی را انتخاب کنید که آن را تحسین کند. بهتر است رنگ های خنثی ملایم و رنگ های پاستلی را برای حمام های کوچک انتخاب کنید. همچنین اگر حمام مهمان یا اتاق پودری داشته باشید، این بهترین کار خواهد بود.

اگر حمام بزرگتری دارید می توانید رنگ ها و رنگ های تیره تری را در نظر بگیرید. سایه های قهوه ای و آبی برای فضاهای بزرگ بهتر عمل می کند.

اگر در انتخاب یا انتخاب بهترین رنگ کاشی برای خانه خود مشکل دارید، همیشه می توانید برای تخمین زدن به کارشناسان کفپوش کاشی مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *