مدل سرامیک آشپزخانه


مدل سرامیک آشپزخانه

مدل سرامیک آشپزخانه

مدل سرامیک آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های طراحی دکوراسیون منازل است.

نباید از سرامیک هایی با طرح های شلوغ و رنگ های زیاد و متفاوت استفاده کنید، چرا که فضای آشپزخانه به خودی خود شلوغ است و لوازم زیادی در آشپزخانه وجود دارد اگر از طرح های شلوغ استفاده کنید تحمل آن فضا بعد از مدتی برای شما سخت میشود و دست به تعویض طرح کاشی میزنید. زیرا قرار گرفتن در فضا های شلوغ باعث القاء حس اضطراب میشود.

با توجه به اینکه میتوانید از سرامیک هم برای کف آشپزخانه استفاده کنید و هم برای دیوار، می توانید به بهترین شکل ممکن یک هارمونی رنگ بین آنها برقرار کنید و به زیبایی آشپزخانه خود بی افزاید.

همچنین به علت اینکه در آشپزخانه دائما غذا طبخ میشود و متریال های به کار رفته در معرض گرما یا روغن هستند باید تا حد امکان از بهترین نوع مصالح استفاده کنید که هرسال مجبور به تعویض آن نباشید. علاوه بر طراحی کابینت متناسب با فضا لازم است توجه ویژه ای به دیوار های آشپز خانه کنید. زیرا دیوار پوش مناسب و زیبا تکمیل کننده زیبایی کابینت ها و دیگر لوازم به کار رفته در آشپزخانه است.

سرامیک

چرا سرامیک برای آشپزخانه؟

باید برای آشپزخانه از دیوار پوشی استفاده کنیم که قابلیت شستشو و تمیز کردن داشته باشد. از بین کاغذ دیواری، سرامیک و کاشی، سرامیک میتواند بهترین انتخاب باشد چرا که هم قابلیت شستشو دارد و عایق رطوبت است و هم انواع و طرح های مختلفی دارد و مدل سرامیک آشپزخانه تنوع زیادی در بازار دارد و میتواند سلیقه های زیادی را راضی نگه دارد. کمتر طراح داخلی است که برای آشپزخانه استفاده از کاغذ دیواری را پیشنهاد دهد. چرا که لکه های چربی حتی از روی انواع قابل شستشو کاغذ دیواری ها به سختی پاک میشود یا اصلا پاک نمشود.

در گذشته استفاده از کاشی هم برای آشپزخانه مرسوم بود. اما سرامیک ها به علت عایق رطوبت بودن برای استفاده در پشت سینک مناسب تر هستند.

استفاده از سرامیک بهتر است. چرا که طرح ها و رنگ ها متفاوت تری نسبت به کاشی دارد و همچنین مقاومت سرامیک از کاشی بیشتر است. یکی از دلایل استفاده از سرامیک در آشپزخانه یا سرویس بهداشتی عایق بودن آن نسبت به رطوبت است. که یکی از ویژگی های منحصر بفرد سرامیک است.

چون در ساختار بعضی سرامیک ها از شیشه استفاده میشود، شفافیت و برق خاصی به فضا آشپزخانه شما میدهد و باعث میشود جلوه سایر وسایل شما چند برابر شود.

می دانیم که لایه رویه سرامیک ها لعاب کاری میشود به همین دلیل شفاف و زیبا است. در انتخاب سرامیک برای آشپزخانه نهایت دقت را بخرج دهید و سعی کنید از سرامیک های با کیفیت استفاده کنید که در اثر گذشت زمان و شستشو های متعدد رنگ و لعاب کاشی از بین نرود.

طراحی آشپزخانه با سرامیک

برای انتخاب سرامیک مناسب آشپزخانه حتما به سایر وسایل موجود در آشپزخانه توجه کنید و  سعی کنید تا حد امکان هارمونی رنگ و طرح را رعایت کنید که دکوراسیون شما چشم نواز باشد. همچنین لازم است در انتخاب سرامیک جانب تنوع را رعایت کنید و تمام دیوار های آشپز خانه را با یک طرح و یک رنگ سرامیک نپوشانید.

در طراحی دست شما باز است و می توانید رنگ ها و طرح ها را باهم ترکیب کنید. البته اگر در طراحی سر رشته ای ندارید حتما از طراحان دکوراسیون داخلی یا کسانی که بلد هستند کمک بگیرید که بعدا به دلیل عدم همخوانی طرح و رنگ با سایر لوازم مجبور به تعویض آن نشوید.

استفاده از سرامیک آشپزخانه قانون کلی ندارد که بشود برای آن نسخه پیچید. این موضوع بستگی به سلیقه شما دارد که می خواهید از چه نوع سرامیکی استفاده کنید. همچنین اگر میخواهید آشپزخانه شما تبدیل به یک محیط لوکس شود باید به سایر لوازم موجود در آشپزخانه مثل میز نهارخوری، ظرف و ظروف و… توجه کنید.

قیمت سرامیک و کاشی آشپزخانه

کاشی سرامیکی از نظر قیمتی با کاشی سیمانی تفاوتی ندارد ولی در انواع رنگ ها و طرح ها در بازار موجود است و شما می توانید آشپزخانه خود را با استفاده از این سرامیک ها زیباتر کنید .

در نهایت پیشنهادی که برای شما داریم این است که اگر علاقمند به داشتن یک خانه زیبا با یک طراحی شکیل هستید ، همیشه به دنبال خرید زیباترین وسیله و یا گران ترین آن ها نباشید . خانه شما تنها وقتی زیبا می شود که تناسب در تمامی قسمت های آن رعایت شده باشد .

اگر سبک خانه شما به گونه ‌ای باشد که سرامیک انتخابی شما با آن تناسب نداشته باشد ، حتی اگر بهترین سرامیک بازار را انتخاب کرده باشید نتیجه کار برای شما مطلوب نخواهد بود .

مدل سرامیک آشپزخانه

سعی کنید تناسب را برای انتخاب وسایل و سرامیک رعایت کنید تا در نهایت محیط زیباتری داشته باشید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *