قیمت کاشی کف


کاشی کف

قیمت کاشی کف چقدر است؟

قیمت کاشی کف :برای استفاده از کاشی و سرامیک باید به موارد مصرف آن ها توجه کنید و سپس اقدام به انتخاب و خرید کنید. همچنین در انتخاب کاشی و سرامیک به سایر اجزاء محیط نیز توجه کنید و سعی کنید هارمونی رنگی و طرحی برقرار باشد که دکوراسیون شما خودش را بهتر و بیشتر نشان دهد. همچنین باید اشاره کنیم قیمت کاشی و سرامیک به علت تغییر قیمت مصالح اولیه دائما در حال تغییر است.

کاشی کف

اگر بخواهیم طریقه ساخت کاشی را از ابتدا مورد بررسی کنیم شاید برای شما جذاب نباشد و حوصله شما سر ببرد. پس از مبحث مواد اولیه و سازنده عبور میکنیم.

گلی که کاشی از آن درست شده باید قالب گیری شود و سپس وارد مرحله خشک کردن شود. حتما باید کاشی خوب خشک شود تا ترک نخورد و روند بقیه مراحل را با اشکال مواجه نکند. شاید جالب باشد بدانید کاشی ها در تونل هوای گرم مخصوص خشک میشوند. برای اینکه شکل و ظاهر کاشی خراب نشود و به اصطلاح ترک نخورد، دما در ابتدای تونل باید مانند دمای بیرون باشد و در وسط تونل دما تا حد امکان بالا برود که کاشی خوب خشک شود. پختن یکی دیگر از مراحلی است که در ساخت کاشی طی میشود.

پختن کاشی در ۲ نوبت انجام میشود. در مرحله اول دما را تاجایی بالا میبرند که فرآیند تصعید فیزیکی آب اتفاق افتد، سپس دما تا نزدیک ۶۰۰ درجه سانتی گراد بالا میرود و آب شیمایی تبخیر میشود. بعد از اینکه آب موجود در گل قالب گیری شده از بین رفت مجدد دما را تا ۸۰۰ درجه سانتی گراد بالا میبرند تا تمام مواد آلی خاک رس از بین بروند و قطعه قالب گیری شده ما حالت شیشه ای پیدا کند.

شاید برایتان سوال باشد که چرا انقدر از بین بردن آب موجود در گل کاشی مهم است؟ جواب خیلی واضح است. ما میخواهیم کاشی را به مناطقی مثل دیوار یا کف نصب کنیم پس باید استقامت و استحکام داشته باشد. از بین بردن آب موجود نیز به هرچه بیشتر شدن این استحکام کمک میکند.

مرحله آخر لعاب کاری کاشی است. البته لعاب کاری قبل از مرحله پخت دوم است. قبل از اینکه کاشی به مرحله شیشه ای شدن برسد از کوره خارج میشود و لعاب میگیرد و مجدد وارد کوره میشود.

برای کاشی هایی که گلدار هستند یا نقش و نگاری دارند طرح یا گل مورد نظر قبل از اینکه لعاب کاری شوند روی سطح آنها ایجاد میشود و سپس لعاب را دریافت می کنند.

قیمت کاشی کف

 

 

کجا از کاشی استفاده کنیم؟

همانطور که میدانیم برای پوشاندن دیوار و کف متریال های زیادی وجود دارد که پر کاربرد ترین آن کاشی و سرامیک است. شاید خیلی از ما فرق کاشی و سرامیک را ندانیم و از این دو در مکان های اشتباه به جای هم استفاده کنیم.

اما توجه کنید که اگر فرق این ۲ نوع از مصالح را ندانیم و بلد نباشیم کجا باید از هر کدام استفاده کنیم مسلما دچار مشکلاتی میشویم و مجبور به هزینه کردن مجدد میشویم.

با توجه به مراحل ساخت کاشی و سرامیک، میتوان گفت سرامیک ها از استحکام بیشتری بر خوردارند و برای استفاده در کف مناسب تر هستند. همچنین عایق بودن سرامیک نسبت به رطوبت باعث شده از سرامیک برای کف سرویس بهداشتی و حموم بیشتر استفاده کنیم.

اما استفاده از کاشی ها برای کف محل هایی که احنیاج به شستشو ندارند بسیار متداول و کاربردی اند. از جمله این مناطق میتوان به مدارس، ادارات و سایر مکان های عمومی استفاده کرد. فقط باید مراقب باشید در مناطقی که نیاز به شستشو مداوم دارند استفاده از کاشی گزینه مناسبی نیست.

همچنین کاشی کف نسبت به تغیرات دمایی کم تحمل هستند و در اثر سرد شدن شدید هوا ممکن است ترک بخورند. پس نتیجه میگیریم برای کف مناطقی مثل حیاط یا روق گاردن کاشی ها انتخاب خوبی نیستند. چرا که ممکن است بشکنند و جلوه فضای شما را خراب کنند. اما بیشترین استفاده از کاشی ها برای پارکینگ های سر پوشیده است.

1. سختی کاشی را در نظر بگیرید

هنگام بررسی انواع کاشی های کف، یکی از مهمترین ویژگی هایی که باید به آن توجه کنید سختی است. که نشانگر توانایی مقاومت مواد به کار رفته در برابر در برابر سایش / تردد و همچنین خراش است. رتبه بندی ها براساس آزمایشات دقیق انجام می شود.

  1. درجه I: فاقد مقاومت لازم در برابر تردد. مناسب برای دیوار.
  2. درجه II: مناسب برای ترافیک سبک یا دیوارهای داخلی. بهترین حالت در مناطقی است که با تردد نرم پا و نرم تا ترافیک پا ، بدون خراشیدگی خاک دارند. به عنوان مثال ، حمام ها و اتاق های خواب بدون دسترسی خارجی.
  3. درجه III: مناسب برای ترافیک کم تا متوسط ​​و همچنین پیشخوان ها و دیوارها. برای فضاهایی که تردد در آنها عادی است. مناسب برای همه اتاق های خانه ، به غیر از آشپزخانه ها ، ورودی ها و سایر مناطق با ترافیک بالای پا.
  4. درجه IV: مناسب برای ترافیک متوسط ​​تا شدید. قابل نصب در تمام قسمت های خانه از جمله آشپزخانه، سالن، ورودی است. بهترین کاشی کف برای استفاده هستند، زیرا کاملا زیبایی و عملکرد را ترکیب می کنند.
  5. درجه V: مناسب برای ترافیک سنگین تا شدید و همچنین قرار گرفتن در معرض خراش خاک. در هر اتاق از خانه و همچنین فضاهای تجاری به خوبی کار می کند.

2.به تخلخل کاشی توجه کنید

یکی دیگر از ویژگی های مهم که نباید از آن غافل شد، تخلخل است. با توجه به نسبت سوراخ های هوا به مواد جامد درون کاشی تعیین می شود که بر میزان آب جذب شده تأثیر می گذارد. اگر کاشی را در یک منطقه مستعد رطوبت مانند حمام، آشپزخانه ، اتاق لباسشویی نصب می کنید، به این درجه توجه کافی داشته باشید.

غیرقابل نفوذ: جذب آب 0.5 درصد یا کمتر. برای استفاده در آشپزخانه و به خصوص حمام توصیه می شود.

زجاجیه: جذب آب 0/5 درصد تا 3 درصد.

نیمه ویتره: جذب آب 3 – 7 درصد.

غیر شیشه ای: جذب آب بیش از 7 درصد است. این دسته برای استفاده از کف توصیه نمی شود.

3.پرسلان

اگر به دنبال ماده ای هستید که دارای مقاومت در برابر رطوبت و طراحی متنوع باشد، پرسلان بهترین انتخاب است. دوام آن از سرامیک بیشتر است و از تنوع بیشتری در سبک، رنگ و بافت برخوردار است.

امروزه به لطف فن آوری های بسیار پیشرفته، گزینه های بیشماری از کاشی های چینی وجود دارد که از سختی و مقاومت در برابر رطوبت بالاتر از حد متوسط ​​برخوردار هستند.

4.از مقاومت در برابر لغزش اطمینان حاصل کنید

بیشتر مواد کاشی لغزنده هستند و اگر آب در معادله وارد شود، لغزنده تر هم می شوند. اگر کودک و افراد مسن در خانه دارید، نصب کاشی مقاوم در برابر لغزش بسیار مهم است. سرویس بهداشتی مکانی است که باید در انتخاب کاشی آن بیش از پیش به این موضوع توجه کرد.

5.کاشی طرح چوب را به جای چوب انتخاب کنید

 اگرعاشق ظاهر چوب سخت هستید اما حوصله مراقبت از چوب را ندارید، کاشی و سرامیک طرح چوب را نصب کنید که از مقاومت بالایی در برابر خراش و رطوبت برخوردار است.

6.سنگ ظاهری لوکس تر و دوامی بالاتر دارد

اگر اولویت اصلی شما تجمل و دوام باورنکردنی است، کفپوش سنگ انتخابی عالی است. سنگ مرمر، گرانیت و تراورتن می تواند جلوه هر اتاق از خانه شما را بالا ببرد. از آنجا که هیچ دو سنگ کاملاً شبیه هم نیستند ، شما به طور طبیعی کف زیبایی خواهید داشت که شبیه هیچ خانه دیگری نیست.

سنگ برای حفظ دوام و مقاومت در برابر لکه ها باید آب بندی شود. سنگ بدون مهر و موم ممکن است متخلخل باقی بماند و بنابراین در برابر نفوذ آب حساس است.

بهتر است درزهای سنگ هر 5 تا 10 سال یکبار آب بندی شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *