سرامیک طرح سنگ چگونه است؟


سرامیک طرح سنگ

سرامیک طرح سنگ و نمونه‌ای از جدیدترین متریال برای پوشش کف، دیوار و حتی نمای ساختمان در دکوراسیون داخلی و خارجی است. انواع سرامیک طرح سنگ در حالی جایگزین سنگ طبیعی شده که بیشترین ویژگی‌های این مصالح را در کنار دیگر خصوصیات کاربردی‌اش داراست.

سرامیک طرح سنگ در گروه‌های مختلف کابردی مثل سرامیک کف طرح سنگ، سرامیک نما طرح سنگ و سرامیک طرح سنگ برای دیوار طراحی و تولید می‌شوند. ماندگاری بالا و تمیز کاری آسان انواع سرامیک طرح سنگ در کنار دیگر عوامل آن را بر انواع سنگ ساختمانی طبیعی ارجحیت بخشیده است.

کاشی طرح سنگ در کنار موارد متنوع سرامیک طرح سنگ امروزه بیشترین حجم استفاده را به دلیل قیمت مقرون به صرفه تر از سنگ طبیعی در انواع مصالح ساختمانی به خود اختصاص داده‌اند.

سرامیک طرح سنگ همانند سرامیک طرح پارکت و دیگر طرح‌های تلفیقی در ساخت انواع کفپوش امروزه مورد استقبال افراد علاقمند به نصب این سبک سرامیک‌ها در منزل مواجه شده است.

آشنایی با سرامیک طرح سنگ

انتخاب کف پوش، دیوار پوش و نمای ساختمان با جلوه‌ی زیبا که از نظر ایمنی و کیفیت در سطح مطلوبی بوده برای دکوراسیون منزل اهمیت زیادی دارد. سرامیک طرح سنگ یکی از گونه‌های سرامیک با مدل‌های متنوع و طرح‌های کاربردی برای قسمت‌های مختلف ساختمان است.

انواع سرامیک طرح سنگ با ماهیتی طبیعی و تولید شده از متریال مختلف مثل آجر، خاک رس و سنگ مصنوعی در رده بهترین مصالح در دکوراسیون داخلی منزل قرار دارند. سرامیک طرح سنگ برای دیوار ،سرامیک کف طرح سنگ و سرامیک نمای طرح سنگ در ابعاد بزرگ زیبایی و جلوه‌ی خاص تری داشته و بیشتر در سایز بزرگ تولید و کاربرد دارد.

نمونه‌های مختلف سرامیک طرح سنگ علاوه بر نقش بسزایی که در زیبایی و دکوراسیون ساختمان داشته، با ویژگی‌های نفوذ ناپذیری آب، رطوبت و دیگر آلودگی‌های محیط و همین طور مقاومت بالا در برابر ضربه همراه است.

انواع سرامیک طرح سنگ

سرامیک طرح سنگ که در رنگ‌های روشن مثل سفید و رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای، یشمی و مشکی تولید و برای ساختمان با ویژگی‌های ساختاری متفاوت قابل اجراست.

بعنوان مثال سرامیک طرح سنگ رنگ روشن برای بزرگ نشان دادن فضای نشیمن در منازل کوچک بسیار کاربردی است.تنوع رنگ انواع سرامیک طرح سنگ بر قابلیت‌های اجرایی این مدل کفپوش در قسمت‌های مختلف ساختمان افزوده است.

در این بخش با سرامیک طرح سنگ مرمر، برجسته و دیگر نمونه‌های این قبیل مصالح ساختمانی در رنگ‌های متنوع آشنا می‌شویم.

سرامیک طرح سنگ مرمر

تلفیق ویژگی‌های کاربردی سنگ مرمر با سرامیک در این نمونه مصالح پوششی ساختمان به وضوح قابل مشاهده است. سرامیک طرح سنگ مرمر علاوه بر زیبایی و مدرن جلوه دادن محیط، پوششی با دوام برای کف، دیوار و دیگر بخش‌های ساختمان امکان ست شدن با دیگر عناصر دکوراتیو فضا را سهولت می‌بخشد.

طیف رنگ سرامیک طرح سنگ مرمر سبز، سفید، کرم، طوسی روشن و مشکی با رگه های قهوه ای، سفید، طلایی و ذغالی از پرطرفدارترین رنگ‌های این طرح است. استفاده سرامیک طرح سنگ مرمر در منزل بیشتر برای پذیرایی، اتاق خواب و سرامیک کف آشپزخانه مناسب می‌باشد.

سرامیک طرح سنگ برجسته

سرامیک‌با طرح‌های برجسته سنگ در مدل‌های مختلف برای نصب در محیط‌هایی مثل آشپزخانه، نشیمن ،حمام و دیگر قسمت‌های ساختمان کاربرد دارد. از سرامیک طرح سنگ برجسته برای طراحی دیوار پشت تلویزیون و شومینه نیز استفاده‌های خاص و منحصر به فردی می‌کنند.

سرامیک طرح سنگ برجسته با جلوه‌ و ظاهری زیبا در اجرای مدل سرامیک طرح سنگ برای نما یک انتخاب مناسب به شمار می‌آید.

نواع سرامیک طرح سنگ برجسته با تنوع طرح هندسی، ساده و مدرن برای قسمت‌های مختلف ساختمان تولید و قابل اجراست.

سرامیک طرح سنگ اسلب

سرامیک طرح سنگ اسلب با ویژگی‌های ظاهری ابعاد بزرگ و طرح و رنگ یکدست و زیبا در رقابت با اسلب طبیعی بوده و در برخی مصارف بر این نوع کفپوش ارجحیت دارد. انواع سرامیک طرح سنگ اسلب در رنگ‌های متنوع برای کف و دیوار بسیاری کاربردی هستند.

سرامیک طرح سنگ پرسلان

خاک رس، فلدسپات یا گرانیت فرآوری شده تحت حرارت و فشار بالا که با خاصیت تراکم پذیری و مقاومت زیاد همراه بوده پرسلان نامیده می‌شود.سرامیک پرسلان برگرفته از ایده کاربرد سنگ پرسلان در طراحی و ساخت انواع کفپوش تولید و قابل نصب در قسمت‌های مختلف ساختمان است.

انواع سرامیک طرح سنگ پرسلان که تهیه شده از مواد طبیعی، پوشش یکپارچه و طرح‌هایی مشابه مرمر و گرانیت‌های خاص بوده در دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه‌ای دارد.

مصارف کاربردی سرامیک و کاشی طرح سنگ

سرامیک و کاشی طرح سنگ که به نوعی متریال طبیعی فرآوری شده از نمونه‌های مختلف سنگ در کنار هم بوده در قسمت‌های مختلف و حساس ساختمان قابل اجرا هستند.

انواع سرامیک طرح سنگ وابسته به ویژگی‌های ساختاری معرفی شده بعنوان سنگ‌های پوششی ساختمانی بیشترین کاربرد را در دکوراسیون داخلی و خارجی به خود اختصاص داده‌اند.

سرامیک طرح سنگ برای دیوار

امروزه در کنار دیوارپوش‌های کاشی و کاغذ دیواری کاربرد انواع سرامیک طرح سنگ برای دیوار ساختمان‌های مختلف نیز بسیار به چشم می‌خورد. تنوع رنگ، طرح، زیبایی سرامیک طرح سنگ استفاده از آن را خصوصا در مدل‌های سنگ مرمر در منازل بیش از پیش رواج داده است.

مقاومت بالا در برابر رطوبت و آب، تمیز کاری و نگهداری آسان، سرامیک کاری و اجرای سرامیک طرح سنگ در دیوار راهرو، آشپزخانه، تراس و سرویس بهداشتی را به اندازه دیگر قسمت‌ها مناسب کرده است.

از دیگر دلایل مزایای اجرای سرامیک طرح سنگ برای خانه هماهنگی راحت آن با سرامیک کاری کف و ایجاد توازن در دکوراسیون داخلی منزل است.

امروزه استفاده از مدل‌های سرامیک طرح سنگ برای دیوار راه پله و حیاط بیشترین نوع کاربرد این متریال را بعد از فضای داخلی به خود اختصاص داده است.

سرامیک طرح سنگ برای قسمت‌هایی مثل راه پله و دیوار حیاط از نظر کیفیت مطلوب است. رنگ و طرح متنوع سرامیک طرح سنگ شرایط را برای دکوراسیون داخلی و خارجی مختلف سهولت بخشیده است.

سرامیک کف طرح سنگ

انتخاب یک کف پوش مناسب برای قسمت‌های مختلف ساختمان چه در فضای داخلی و چه در محیط بیرونی در زیبایی و جلوه محیط در نظر بیننده تاثیر بسزایی دارد. انواع سرامیک کف طرح سنگ با قابلیت هماهنگی راحت با دیوار پوش و دیگر عناصر محیط در دکوراسیون داخلی بسیار طرفدار دارد.

سرامیک کف طرح سنگ و کاشی طرح سنگ برای محیط‌هایی مثل حیاط و تراس به دلیل خواص نفوذ پذیری و مقاومت بالا یک کف پوش مناسب به شمار می‌آید.

سرامیک نما طرح سنگ

سرامیک نما طرح سنگ در کنار دیگر نمونه‌های سرامیک مثل طرح چوب با قابلیت‌های نصب و اجرای بالایی همراه است. از سرامیک طرح سنگ برای نمای ساختمان‌های مسکونی و تجاری به علت زیبایی و دوام و ماندگاری بالای این متریال استفاده می‌شود.

مزایا و معایب سرامیک طرح سنگ

از مزایای کاربردی سرامیک طرح سنگ که آن را نسبت به سنگ طبیعی ارجحیت بخشیده می‌توان به ویژگی‌های قیمت مناسب، مقاومت بالا، وزن متعادل و کم ، تنوع طرح و رنگ زیاد و در نهایت نگهداری و نظافت آسان این قیبل مصالح پوششی ساختمانی اشاره داشت. معایب نصب کاشی با چسب و دشواری نگهداری از این کفپوش استفاده از آن در مقابل دیگر مصالح ساختمانی کم رنگ تر کرده است.

حفظ ویژگی‌های سرامیک سنگ طبیعی مثل انتقال سرما در کف و سختی آن در محیط‌هایی که فرزند و سالمند در آن نگهداری می‌شود، از معایب این نوع کف پوش در ساختمان به شمار می‌آید.در نهایت سرامیک طرح سنگ همانند دیگر متریال تحت شرایط خاصی تهیه و تولید شده و متناسب با نیاز افراد در ابعاد و طرح‌های مختلف قابل اجرا می‌باشد.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که در انتخاب سرامیک طرح سنگ دچار مشکل شده اید، باید بگوییم که این مدل سرامیک میتواند براساس سلیقه خاص شما مورد استفاده قرار گیرد. همچنین اگر از آن دسته از افرادی هستید که نیاز به تنوع طلبی دارید، بهتر است که از انخاب طرحهای عمومی صرفه نظر کنید و رو به انتخاب بین طرح های اختصاصی و زیبایی بیاورید که شاید در بازار همه پسند نباشند.

در هر حال شما نیاز دارید که مشاوره خوبی در زمینه خرید سرامیک در اختیارتان قرار گیرد، به همین منظور بهترین مشاوره ای که به شما معرفی میکنیم، دیدن طرحهای متنوع از فروشگاه های مختلف و نیز مشاهده نمونه های کارشده محصولات به سبک های مختلف است.

انتخاب سرامیک طرح سنگ برای کف پذیرایی میتواند دلخواه و متناسب با سلیقه شما صورت گیرد. اگر از آن دسته افرادی هستید که از فرش استفاده میکنید بهتر است رنگی متناسب با فرش انتخاب نمایید. اگر در پذیرایی از قالیچه های کوچک استفاده میکنید، بهتر است که متناسب با دکوراسیون خرید نمایید. اما اگر استفاده از طرحهای خاص و سخت پسند را در دستور دارید، رنگ تیره بهترین پیشنهاد خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *