خرید کاشی و سرامیک


خرید کاشی و سرامیک‌

کاشی و سرامیک

می توان چند نکته مهم مد نظر قرار داد. مانند جنس کاشی و سرامیک، رنگ کاشی و سرامیک، طرح کاشی و سرامیک، انواع کاشی و سرامیک و … که هر کدام را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

تصمیم بگیرید که کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت از ساختمان خود می خواهید به کار ببرید و چه اندازه کاشی و سرامیک مورد نیاز شما است .

در نظر بگیرید که استحکام کاشی و سرامیک تا چه اندازه برای شما مهم است.مثلا کاشی و سرامیک انتخاب شده برای کف باید استقامت بیشتری داشته باشد و یا کاشی و سرامیک دیوارها را می توان از بین کاشی و سرامیک های تزئینی که استحکام کمتری دارند انتخاب نمود.

تشخیص کیفیت بالای کاشی و سرامیک، خرید کاشی و سرامیک متناسب با فضایی که به کار گرفته می شود.

ضخامت و قطر کاشی و سرامیک و قیمت آن از مواردی هستند که در انتخاب و خرید کاشی و سرامیک باید به آن ها توجه نمود.

عکس کاشی,کاشی و سرامیک,کاشی

 درجه کاشی و سرامیک:

در تولیدات کاشی درجه یک بالاترین کیفیت محصولات تولیدی میباشد که هرچه قدر مقدار این عدد افزایش یابد به یک نسبت از کیفیت محصول کاهش می یابد.

با توجه به نوع درجه بندی محصولات تولیدی، قیمت های آن هم متفاوت می باشد. اکثر محصولات تولیدی با درجه کیفی یک و دو مناسب استفاده در کف هستند. کاشی تولیدی با درجه کیفی سه، استحکام کافی برای محل های پرتردد را ندارد و بیش تر در دیوار استفاده می شود.

ابعاد کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک در ابعاد مختلفی وجود دارند مانند60×33 و … در خرید کاشی و سرامیک باید به متراژ ساختمان توجه نمود. برای آپارتمان های کوچک نباید از کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگ استفاده کرد.

زیرا چیدمان آن سخت شده و از زیبایی آن کاسته می شود،ابعاد کاشی و سرامیک باید با متراژ ساختمان و فضای بکارگیری متناسب باشد.

طرح کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک در طرح های بسیار متنوعی تولید می شوند که گاهی انتخاب را برای خریداران سخت می کنند. در خرید کاشی و سرامیک طرحی را انتخاب کنید که علاوه بر اینکه زیبایی آن مطابق با سلیقه شما است قیمت آن نیز برای شما به صرفه باشد .

گاهی دو نوع کاشی از لحاظ کیفیت دارای استانداردهای یکسانی هستند اما به دلیل فرایند طراحی دارای قیمت های بسیار متفاوتی هستند بنابراین اگر کیفیت برای شما مهم است آن را در اولویت قرار دهید.

برای طراحی کاشی و سرامیک معمولا از دو روش روتو و دیجیتال استفاده می شود. در روش روتو طرح روی کاشی حک می شود اما در روش دیجیتال طرح روی کاشی و سرامیک چاپ می شود.

به برچسب روی کاشی و سرامیک ها دقت کنید

در هنگام خرید کاشی و سرامیک از روی برچسبی که روی آن ها درج شده می توان به اطلاعاتی پی برد. درجه، PEI، جذب آب، ضریب اصطکاک، مقاومت در برابر یخ‌ زدن، و چندرنگی مواردی هستند که با خواندن برچسب روی کاشی و سرامیک می توانید به آن ها پی ببرید.

اگر قصد خرید کاشی و سرامیک برای منزل یا ساختمان خود را دارید بهتر است بدانید که در خرید کاشی و سرامیک به چه نکاتی باید توجه کرد. با مطالعه این مقاله اطلاعات اولیه ای بدست می آورید که به شما کمک می کند در خرید کاشی و سرامیک هوشمندانه تر عمل کنید.

انتخاب جنس کاشی

هنگام انتخاب و خرید کاشی و سرامیک باید توجه داشته باشید که کاشی‌های مناسب را برای دیواره و سرامیک‌های مناسب یا حتی پرسلان‌های با کیفیت را برای کف آشپزخانه در نظر بگیرید. استفاده از کاشی‌های نسوز با توان حرارتی بالا برای استفاده در نزدیک اجاق گاز و فر‌ها بسیار مهم است.

تعیین بودجه قبل از خرید کاشی و سرامیک

بهتر است پیش از هرچیز بودجه خود را برآورد نمایید و با توجه به آن به دنبال طرح و رنگ مورد نظر خود و خریدکاشی و سرامیک‌ باشید. پرسلان‌ها و سرامیک‌های نسوز که در برابر حرارت مقاوم هستند از قیمت بالاتری نسبت به سایر کاشی و سرامیک‌ها برخوردارند در نتیجه ممکن است طرحی را انتخاب نمایید که بیشتر از بودجه تعیین شده شما هزینه ببرد. علاوه بر آن که هزینه نصب را هم لازم است احتساب نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *