جرم گیری کاشی و سرامیک


جرم گیری کاشی و سرامیک

جرم گیری کاشی و سرامیک چگونه است؟

 1. قبل از شروع  حتما از دستکش استفاده کنید زیرا کار با مواد شیمیایی به پوست دست آسیب میزند.
 2. هیچ وقت نباید دو یا چند ماده پاک کننده رو با هم ترکیب کرد، زیرا بعضی ترکیب ها مثل سرکه و سفید کننده سمی هستند.
 3. هنگام خرید شوینده دقت کنید که شوینده مورد نظر دارای خاص ضد قارچ باشد تا سرعت رشد کپک رو کم کند زیرا محیط حمام که به دلیل گرم و مرطوب بودن آن سرعت رشد قارچ زیادتر است)
 4. روشی که شما با اون کاشی و سرامیک هاتون رو تمیز میکنین مهم هست.
 5.  قبل از شروع تمیزکاری، بوسیله تی یا جارو تمامی گرد و غبار های کف رو بگیرید و بوسیله دستمال پارچه ای گرد و غبار های دیوار رو بگیرین.
 6. حواستون باشه که قطعا سلامتی تون از تمیز کردن کاشی و سرامیک ها خیلی مهمتره؛ پس وقتی که دارین با اسپری پاک کننده کار میکنید، حتما از ماسک استفاده کنید.

برای تمیز کردن کاشی و سرامیک، اسکاچ رو از بالا به پایین، به صورت دورانی و با کمی فشار روی کاشی ها بکشید.

جرم گیری کاشی و سرامیک کف :

 1. بهتر است  از پودر های جرم گیر استفاده کنید، به اینصورت که پودر جرم گیر رو در سطح سرامیک ها پخش کنید و با برس های زبر با پرز های نازک روی سرامیک هارو بسابید. بعد از شست و شو، پنجره های سرویس بهداشتی یا حمام رو بازکنید تا با هوای تازه، رطوبت سرویس خشک شود و بوی ناخوشایند از بین رود.
 2. در 4 لیوان آب داغ به مقدار مساوی سرکه بریزید و دستمال رو با اون مرطوب کنید و کف سرویس رو با دستمال مورد نظر بکشید. بعد از چند دقیقه با دستمالی دیگه ای سرامیک رو پاک کنید. خواص سرکه به گونه ای است که هم در از بین بردن بوی بد فاضلاب تاثیر بالایی دارد و هم برای رفع گرفتگی چاه موثر است که بدون هیچ خطری می تونید از این ماده خانگی استفاده کنید.

جرم گیری کاشی و سرامیک دیوار:

 1. جوش شیرین رو به مقدار مساوی با صابون مایع مخلوط کنید و اون رو روی کاشی و سرامیک های جرم گرفته بکشید.
 2. 10 دقیقه صبر کنید و بعد سرامیک ها رو با آب بشورید، با این محلول درز های بین کاشی ها هم سفید می شود.
 3. برای دیوار های جرم گرفته یا قارچ زده میتونید از اسپری سرکه استفاده کنید و بعد از یک ربع، کاشی ها رو با آب بشورید.
 4. اگه درز های بین کاشی های سرویس بهداشتی سیاه شده، برای جرم گیری اون ها میتونید از جوش شیرین استفاده کنید، به اینصورت که در ظرفی که دارید مقداری آب بریزید تا مخلوط مورد نظر بصورت خمیر آماده بشه و خمیر رو روی درز ها بکشید. 1 ساعت صبر کنید و بعد از 1 ساعت درزها رو با آب بشورید. برای راحتی این کار حتی میتونین از مسواک هم استفاده کنید، ولی دقت کنید که مسواک رو فقط برای کارهای تمیز کاری استفاده کنید.

اگر سرامیک های شما از جنس مرمر هستد بهتر است که از مایع ظرف شویی ملایم استفاده کنید، چون مواد شوینده اسیدی مثل سرکه می تواند به مرمر آسیب بزند.

سه روش کلی جرم گیری:

 • یکی از راه های جرم گیری کاشی و سرامیک استفاده از بخارشو است که با ان میتوانید به راحتی درزها را تمیز کنید. ممکن است با این روش کاشی ها بطور کامل تمیز نشوند اما کار را برای مراحل بعدی راحت تر می کنند.
 • اگر پاک کننده ای که خریده اید جواب نداد، کاشی ها را بشویید و چند روز صبر کنید تا اثر پاک کننده از بین برود و سپس نوع دیگری را امتحان کنید. زیرا ترکیب پاک کننده ها میتواند به کاشی ها آسیب بزند. میتوانید از اسپری های رنگ مخصوص کاشی برای رنگ کردن درزها استفاده کنید.
 • هفته ای یکبار کاشی ها را با الکل تمیز کنید تا جرم ها انباشته نشوند.

امیدواریم این مقاله آموزشی جرم گیری کاشی و سرامیک به روش طبیعی کار آمد واقع شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *