تغییرات گل در مراحل مختلف


تغییرات گل

تغییرات گل درمراحل مختلف چگونه است؟

گلهای خام وپخته ازنظرشیمیایی وفیزیکی تفاوت زیادی باهم دارند.گل پخته سخت ومحکم است واگرهزارسال هم درزیرخاک بماندتغییری درآن بوجودنمی آید.پختن گل وپی بردن به خواص آن ازکشفیات شگفت انگیز تمدن بشر به شمار می رود ،زیرادرانبار کردن دانه های نباتی مورد استفاده قرار گرفت و اهمیت آن به قدری است که مورخین پیشرفت هر تمدنی را با پیشرفت سفال‌های آن زمان می‌سنجند.گلهای خام وپخته ازنظرشیمیایی وفیزیکی تفاوت زیادی باهم دارند.گل پخته سخت ومحکم است واگرهزارسال هم درزیرخاک بماندتغییری درآن بوجودنمی آید.پختن گل وپی بردن به خواص آن ازکشفیات شگفت انگیز تمدن بشر به شمار می رود ،زیرادرانبار کردن دانه های نباتی مورد استفاده قرار گرفت و اهمیت آن به قدری است که مورخین پیشرفت هر تمدنی را با پیشرفت سفال‌های آن زمان می‌سنجند.

وقتی ظرفها را در کوره قرار می دهیم باید حرارت آن را به تدریج بالا ببریم و در غیر اینصورت بیشتر آنها می شکنند.در کوره های بزرگ برای خارج شدن بخار آب در بالای آن سوراخی به وجود می آورند.

در مرحله اول حرارت که ۱۰۰ درجه است آبهای غیر ترکیبی گل خارج می‌شود ،یعنی خشک شدن کامل انجام می‌گیرد و در مرحله دوم حرارت که ۳۵۰ درجه است آب های ترکیبی شروع به خارج شدن می‌کنند. مقدار آبی که خارج می‌شود ۱۴ درصد است و برای جلوگیری از شکستن باید مدتی کوره را در حرارت ۳۵۰ درجه ثابت نگاه داریم. در حرارت ۵۰۰ درجه خاصیت چسبندگی گل از بین می‌رود به عبارت دیگر نمی‌توان آن را خرد کرده و باز هم به گل تبدیل نمود زیرا تغییر ماهیت داده است.(آب ترکیبی گل خارج شده است.)

در این مرحله عمل انقباض صورت نگرفته و ظرف ها فقط نسبت به اول ترد و شکننده تر شده اند.
در مرحله سوم حرارت که در حدود ۵۷۳ درجه می باشد بلورهای کوارتز نظم اولیه خود را از دست می‌دهد و تغییر حجم پیدا می‌کنند .این تغییرات حجم کوارتزرا تغییرات آلفا به تای کوارتزمی نامند و مقدار آن منفی و مثبت ۲ /۰درصد است در این مرحله باید محتاطانه رفتار کرد و حرارت کوره را به تدریج بالا برده بیشتر ظرف هایی که به صورت ترک خورده از کوره بیرون می آیند ناشی از تغییرات سریع درجه حرارت در این مرحله است. در موقع سرد شدن نیز اگر حرارت به سرعت پایین بیاید در ظرف ها ترک خوردگی به وجود می آید.

در مرحله چهارم که حرارت به ۹۰۰ درجه می‌رسد مواد آلی نظیر کربن می سوزد و به اکسید تبدیل می شود و به همین علت این مرحله را مرحله اکسیداسیون می‌نامند.در این مرحله باید اکسیژن به صورت هوا در داخل کوره زیاد باشد در غیر این صورت مقداری از کربن در داخل ظرف باقی مانده و به اکسید تبدیل نمی شود و بدین جهت ظرف سیاه می گردد که سفال سازان آن را اصطلاحاً دود زده می گویند. در این مرحله نباید حرارت را یکباره بالا برد .گلهایی که درصدکربن و سولفور آنها کم است نقص در عمل اکسیداسیون اشکالی به وجود نمی آورد.

در مرحله پنجم مواد زود گدازذوب شده و ذرات گل را مانند چسب به هم می‌چسباند .هر وقت حرارت کوره بیشتر بالا برود بر مقدار این مواد مذاب افزوده می‌شود. اگر بازهم حرارت را بالا ببریم تمام گل به ماده مذاب تبدیل می گردد. درجه حرارت پختن گل به نوع آن بستگی دارد مثلاً گل معمولی سرامیک درحرارت ۱۰۰۰ درجه پخته و در ۱۲۵۰درجه ذوب می شود. کائولن در ۱۲۵۰ درجه کاملا متخلخل است و در ۱۸۰۰ درجه ذوب می‌شود .در مرحله ذوب شدن مقداری از مواد گل، انقباض به وقوع می‌پیوندد و در موقع ذوب شدن تمام مواد گل، ازدیاد حجمی مثل کیک در حال پختن به وجود می‌آید.

انواع خاک های سرامیکی به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

خاک های نوع اول:

خاک هایی هستند که در کنار صخره های مادر که فلدسپات باشد به وجود بیایند و هنوز به وسیله باد یا آب به سایر نقاط برده نشده باشند.پسنگ های فلدسپاتی تحت تاثیر آب های زمین که به داخل آن نفوذ می کند مواد محلول خود را از دست می دهند و متلاشی می شوند.

وگاهی نیز بخار یا گازهای موجود در زمین این کار را انجام می دهند و در نتیجه خاکی بوجود می آورند که کائولن نام دارد.

خاک های نوع اول سرامیک خالص اند و چیزی با آنها مخلوط نشده است.رنگ این نوع خاک ها نیز سفید است.

خاک های نوع دوم:

این نوع خاک ها از زادگاه اصلی خود توسط باد و باران به سایر نقاط برده شده است.

مقدار خاک های نوع دوم در طبیعت خیلی بیشتر از خاک های نوع اول است.

انتقال خاک توسط آب تاثیر زیادی بر روی آن دارد.

زیرا در حین جریان داشتن در داخل رودخانه ها ذرات آن ریزتر می شود.وقتی که از سرعت آب رودخانه کاسته می شود،مواد سنگین آن رسوب می کنند

و در جایی که کاملا ساکن می گردد ذرات بسیار ریز ته نشین می شود.

این نوع خاک ها در حین عبور از مکانهای مختلف نسبت به کائولن ناخالص می شوند و تر کیبات پیچیده تری به خود می گیرند.

در این نوع گلها موادی نظیر کوارتز،میکا،آهن و مواد دیگری نظیر کربن یافت می شود.

خاک های نوع دوم از نظر ترکیب با هم تفاوت دارند.در بعضی از انواع آن ها که کائولن دست دوم است آهن وجود ندارد ولی این کائولن بسیار کمیاب است.

بال کلی که یکی از این گلهاست و به عنوان چسب مصرف می شود و دارای مقداری آهن است.

پس به طور کلی می توان گفت گل سرامیک ماده ای است که از سیلس و آلومینا و آب ترکیب شده باشد و وقتی حرارت ببیند سخت و محکم گردد.

امیدواریم مقاله انواع خاک های سرامیکی سایت کاشی مفید واقع شود.

امیدواریم مقاله  تغییرات گل سایت کاشی برای شما کار آمد واقع شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *