ترمیم سرامیک ترک خورده


ترمیم سرامیک ترک خورده

ترمیم سرامیک ترک خورده چگونه است:

ترمیم سرامیک ترک خورده :همانطور که میدانید سرامیک نسبت به رطوبت مقاوم تر از کاشی است. به همین دلیل در مناطق بیشتری مورد استفاده قرار میگیرد. مناطقی مانند سرویس بهداشتی، حمام و یا کف سالن های پذیرایی همگی از سرامیک هستند. در هنگام انتخاب سرامیک شما باید توجه داشته باشد که از نوع مرغوب آن استفاده کنید زیرا در غیر اینصورت سررامیک شما به سرعت و با گذشن زمان خراب و فرسوده میشود و شما مجبور هستید آن را تعویض کنید.

پس سعی کنید از ابتدا سرامیکی را انتخاب کنید که کیفیت خوبی داشته باشد.

چگونه سرامیک ترک خورده را ترمیم کنیم؟

ترمیم سرامیک ترک خورده:

ترک خوردن سرامیک یا به اصطلاح لب پر شدن سرامیک اتفاقی رایج است که ممکن است برای تمام سرامیک ها با هر برندی بیافتد. معمولا لب پر شدن سرامیک جلوه ای زشت به فضای شما میدهد به همین جهت لازم است که سرامیک های لب پر شده را با روش های موجود ترمیم و تعمیر کنید.

در ابتدا شما باید نوع شکستگی کاشی یا سرامیک خود را مشخص کنید، زیرا هر نوع از شکستگی نیازمند یک اقدام برای ترمیم است. در ادامه لیستی از اقدامات لازم در جهت ترمیم سرامیک شکسته را برای شما آورده ایم.

استفاده از چسب کاشی و سرامیک برای ترمیم:

شما می توانید برای ترمیم سرامیک های شکسته از چسب مخصوص استفاده کنید. این چسب باعث میشود ۲ قطعه سرامیک به‌هم بچسبد و آن ظاهر زشت سرامیک از بین برود. البته باید توجه داشته باشید که برای شکستگی های کوچک که در کناره های سطح سرامیک به وجود می‌آید این روش مفید است.

همچنین پس از چسباندن سرامیک های شکسته با چسب نباید توقع داشته باشید که ظاهر سرامیک مانند روز اول شود. زیرا ترک کوچکی بر روی آن باقی می‌ماند.

استفاده از چسب مخصوص برای چسباندن کاشی هایی که کاملا پودر شده اند و یا شکستگی سطح آن ها بسیار زیاد است مناسب نیست. زیرا در درجه اول شما نمی توانید تمام قطعات سرامیک را در جای درست بچسبانید و در درجه دوم حتی اگر شما تمامی قطعات را بهم بچسبانید باز هم ظاهر زشت سرامیک از بین نمیرود.

معمولا سرامیک ها ا به گونه تولید میکنن که فشار باعث شکستن آن ها نشود. اما موارد نادر نیز وجود دارد که فشار باعث شکستن سرامیک میشود. اما دلیل عمده شکستن سرامیک ضربه است. هنگامی که سرامیک ضربه بر سطح سرامیک وارد میشود مانند دیگر اجسام سفالی شکسته میشود و ظاهری زشت به خود میگیرد.

اگر تغییرات دمایی کم باشد نمی تواند آسیبی به سرامیک وارد کند. اما اگر تغییرات دما بسیار زیاد باشد انبساط و انقباض سرامیک میتواند عاملی برای شکستن آن باشد.

برای چسباندن سرامیک های شکسته حتما باید از چسب مخصوص استفده کنید. زیرا چسب مورد نظر باید نسبت به رطوبت مقاوم باشد تا آب به پشت آن نفوذ نکند.

تعویض سرامیک شکسته شده,

ترمیم سرامیک ترک خورده

هنگامی که شکستگی های سطح سرامیک بسیار زیاد باشد و نتوان برای ترمیم آن ها از چسب استفاده کرد. باید سرامیک شکسته شده را تعویض کرد. مشکلی که برای تعویض سرامیک وجود دارد این موضوع است که شاید شما نتوانید دقیقا طرح سرامیک مورد نظر خود را در بازار پیدا کنید. اما جای نگرانی وجود ندارد ما می توانید طرح های مشابه را به راحتی جایگزین سرامیک شکسته شده کنید.

روش تعویض سرامیک شکسته

تعویض سرامیک شکسته با سرامیک جدید کاری بسیار حساس است و باید توسط استاد کار ماهر و با تجربه انجام شود. در غیر اینصورت باعث میشود سرامیک های اطراف سرامیک شکسته نیز مجددا شکسته شوند و شما مجبور باشید کل سرامیک های آن منطقه را تعویض کنید.

استاد کار در ابتدا اطراف سرامیک شکسته را با دستگاه مخصوص خالی میکند. سپس سیمان زیر سرامیک مورد نظر را بر میدارد و سرامیک شکسته را از بقیه سرامیک ها جدا میکند. در مرحله بعد سیمان و ملات جدید را در محا مورد نظر میریزد. توجه کنید که میزان ملات و سیمان مورد استفاده بسیار مهم است و نباید از حدی بیشتر و یا کمتر باشد.

حال نوبت چسباندن سرامیک جدید است. پس از چسباندن سرامیک استاد کار سرامیک جدید را با سرامیک های قبلی تراز میکند و روی آن دوغاب میریزد تا فضای خالی بین آن ها پر شود.

نحوه تعویض و ترمیم کاشی شکسته شده

1. کندن ملات کنار کاشی و برداشتن کاشی

برای تعویض کاشی شکسته شده، ابتدا باید ملات کنار کاشی مورد نظر را از بین ببرید. به هیچ وجه قبل از برداشتن و یا حذف کردن ملات کنار کاشی اقدام به برداشتن کاشی شکسته نکنید. برای حذف ملات دور کاشی شکسته شده باید از یک شی تیز مانند چاقو یا اره استفاده کنید . در این مرحله دقت داشته باشید که به کاشی و یا سرامیک های سالم کنار کاشی شکسته آسیبی وارد نکنید.

حال نوبت به برداشتن کاشی شکسته شده رسیده است. پس یک حوله و یا یک پارچه کلفت بر روی کاشی مورد نظر قرار دهید و سپس با استفاده از چکش به مرکز کاشی شکسته ضربه بزنید.

ترمیم سرامیک ترک خورده : مراقب باشید و با دقت و حوصله زیاد ضربه ها را وارد کنید. به هیچ عنوان به کناره های کاشی شکسته ضربه نزید این کار ممکن است باعث شکستن کاشی های کناری شود.

کاملا تکه های کاشی را بردارید و کف آن را تمیز کنید. اگر تکه هایی از کاشی هنوز به زمین چسبیده و باقی مانده است اصلا نگران نباشید و با چکش به آنها ضربه وارد نکنید.

 

2. برداشتن ملات زیر کاشی ترک خورده

نوبتی هم باشد نوبت برداشتن ملات زیر کاشی شکسته است.برای اینکار از یک چکش و همینطور یک پیچ گوشتی و یا یک میله نوک تیز به صورت اُریب ملات زیر کاشی را بتراشید. به طور کاملا ملات زیر کاشی شکسته شده را بردارید و تمیز کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *