ابعاد سرامیک(مختلف)


ابعاد سرامیک

ابعاد سرامیک چگونه است؟

ابعاد سرامیک یکی از مسایلی که مورد بحث افراد متفاوتی است. سرامیک ها مقاومت خوبی در برابر تغییرات آب و هوایی و رطوبت دارند و برای استفاده در مکان های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداستی گزینه بسیار مناسبی هستند.

یکی از مشکلاتی که معمولا در هنگام خرید سرامیک وجود دارد انتخاب ابعاد  مناسب برای فضا شماست. همانطور که میدانید سرامیک ها ابعاد مختلفی دارند و هر یک از این ابعاد برای فضا خاص مناسب هستند. البته به یاد داشته باشید که انتخاب ابعاد سرامیک به سلیقه و سبک دکوراسیون منزل یا فضاء شما نیز بستگی دارد.

اشکال مختلف سرامیک

سرامیک ها اشکال مختلفی دارند، هر کدام از این اشکال نیز در سایز های متفاوتی طبق نیاز مصرف کننده طراحی و ساخته میشوند.

  • مستطیل
  • مربع
  • چهار ضلعی
  • چند ضلعی
  • و …

ابعاد سرامیک با توجه به شکل آن مشخص میشود.

مربعی شکل

سرامیک با شکل مربع در ابعاد مختلفی وجود دارد. این ابعاد می تواند از اندازه ۲.۵*۲.۵ سانتی متر شروع شود. بزرگترین ابعاد  موجود در بازار معمولا ۱۲۰*۱۲۰ سانتی متر است. البته ممکن است برخی کارخانه ها و برند ها ابعاد بزرگتری از سرامیک را طبق نیاز مشتری تولید کنند.

مستطیل شکل

سرامیک هایی که ابعاد آن ها مستطیلی است بیشتر در ۲ اندازه ۴۵*۱۵ و ۶۰*۱۲۰ سانتی متر تولید میشوند. بزرگترین اندازه سرامیک های مستطیلی ۳۰۰*۱۵۰ سانتی متر است.

چهار ضلعی و چند ضلعی

این نوع سرامیک ها ابعاد مشخص و قابل بیانی ندارند و هر کدام از برند ها این سبک سرامیک ها را با توجه به سلیقه و نیاز مشتری تولید میکنند.

البته به یاد داشته باشید هرچه سرامیک بزرگتر باشد نصب و برش آن سخت تر است. به همین جهت باید برای نصب با ابعاد بزرگ از نصاب حرفه ای کمک بگیرید.

طرح پارکت چیست؟

به دلیل استقبال مشتریان از پارکت ها و کفپوش های چوبی کارخانه ها سازنده کاشی  تصمیم گرفتند گونه ای جدید از سرامیک تولید کنند که طرح آن مطابق با طرح چوب باشد اما مزایای سرامیک را داشته باشد. زیرا کفپوش های چوبی معایبی دارد که قابل چشم پوشی نیست. به همین دلیل سرامیک طرح پارکت طرفداران بسیاری دارد. سرامیک طرح پارکت در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید میشود و شما با توجه به نیاز و سایر لوازم منزل می توانید یکی از انواع آن را انتخاب کنید.

 برای هر فضا

سرامیک بزرگ

همانطور که میدانید انتخاب طرح و رنگ کاملا سلیقه ای است و نمی توان گفت کدام رنگ و طرح دقیقا مناسب کدام فضا است، به همین علت هم نمی توان تعیین کرد کدام سایز و ابعاد  برای کدام محیط مناسب است.

اما چیزی که مشخص است با ابعاد بزرگ فضا را بزرگ تر نشان میدهد و تمیزی آن راحت تر است. اما با ابعاد کوچک بیشتر مناسب فضا هایی است که به اندازه کافی بزرگ هستند و ابعاد سرامیک تاثیری در بزرگ نشان دادن آن ها ندارد. به یاد داشته باشید سرامیک هایی با ابعاد بزرگ راحت تر دچار آسیب و شکستگی میشوند پس محافظت از آن ها مهم تر است.

همانطور که سرامیک با ابعاد بزرگ نیاز به مراقبت دارد تا آسیب نبیند و شکسته نشود،  کوچک نیز نیاز به نظافت بیشتری دارند چرا که بند کشی کاشی بیشتر است و احتمال کثیف شدن آن نیز بیشتر است.

به یاد داشته باشید بهتر است برای آن رنگ تیره در نظر بگیرید، همینطور بهتر است طرح آن ساده باشد چرا که ابعاد بزرگ است و اگر سطح سرامیک طرح های زیادی داشته باشد فضاء شما شلوغ میشود و جذابیت زیادی نخواهد داشت.

همچنین اگر خواهان استفاده از  با ابعاد کوچک هستید بهتر است رنگ های روشن را برای آن در نظر بگیرید.  با ابعاد کوچک و رنگ های روشن بیشتر مناسب فضا هایی است که به اندازه کافی بزرگ هستند و نور خوبی دارند.

انواع چیدمان :

می توان چیدمان های مختلفی در نظر گرفت. چیدمان های مختلفی مانند حصیری، موزائیکی، حصیری، گره انگلیسی، لوزی و … برای نصب سرامیک وجود دارد که شما می توانید با توجه به سلیقه و سایر المان های دکوراسیون خود از آن ها استفاده کنید.

همانطورکه ابعاد، طرح و رنگ سرامیک در کوچک و بزرگ نشان دادن فضا موثر است. نحوه چیدمان سرامیک نیز در بزرگ یا کوچک نشان دادن فضا بسیار تاثیر گذار است.

برای انتخاب بهترین مدل چیدمان سرامیک بهتر است با طراحان و معماران داخلی مشورت کنید و از آن ها کمک بخواهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *